V železniční stanici Hostivice byla 26.5.2026 za účasti ministra dopravy Ivana Bednárika a ředitele SŽ Tomáše Tótha slavnostně zahájena stavba modernizace trati nejdelšího úseku na rameni mezi Prahou a Kladnem.
Patnáctikilometrový úsek mezi stanicemi Praha-Ruzyně a Kladno projde kompletní rekonstrukcí, zdvoukolejněním a v budoucnu i elektrizací. Maximální rychlost se zvýší až na 145 km/h, jízdní doby se zkrátí o cca 4 minuty v závislosti typu spoje, větší část stavby povede po přeložkách, což umožní dosažení vyšších rychlostí.
Zprovoznění modernizované stavby se předpokládá v závěru roku 2029.






