Aquapalace Praha

Charakteristika

V rekordně krátkém čase, za necelý rok, vyrostl v průmyslové zóně Čestlice největší aquapark ve střední Evropě. Pro veřejnost byl slavnostně otevřen 7. května 2008.

Největší aquapark ve střední Evropě vyrostl v průmyslové zóně Čestlice v rekordně krátkém čase, za necelý rok. Pro veřejnost byl slavnostně otevřen 7. května 2008.

METROPROJEKT Praha a.s. jako generální projektant nezahájil projekční práce studiemi „na zelené louce“, ale průzkumem stavu nedostavěného objektu, který od r. 2003 čekal na nového investora. Zub času a zejména nekvalitní betonářské práce se značnou měrou podepsaly na stavu konstrukcí. Od počátku tak museli projektanti řešit úkoly a stovky závad, se kterými se běžně nesetkávají.

Studie dostavby řešily v první fázi změny požadované investorem, později pak dokumentaci pro změnu ÚR, pro změnu stavebního povolení a pro změnu stavby před dokončením. Kromě tradičních profesí zahrnoval projekt specializace, které nejsou tradiční součástí projektů METROPROJEKTu – bazénovou technologii, extrémně složité vodní hospodářství, ochrana vody před baktérií legionella, chlorovna, technologie akvárií atd.

Aquapalace Praha tvoří tři tématické prostory propojené umělou řekou: Palác vlnobití, Palác dobrodružství a Palác relaxace. Specialitou aquaparku je potápěčský tubus, který zájemce ponoří až do hloubky osmi metrů. Vodní svět doplňují restaurace, venkovní bazény, akvária se slanou vodou a žraloky, divoká řeka, sauny, fitness, SPA a wellness nabízející mimo jiné 6 whirpoolů, hydroterapeutické, kosmetické a speciální masážní procedury.

Technické zázemí pečující o kvalitu vody a vzduchu je umístěno v podzemí a podkroví areálu. Aquapark má vlastní čističku odpadních bazénových vod, po filtraci se do vody přidává chlór a ozon, které ji dezinfikují.

K dispozici jsou návštěvníkům dva objekty parkovacích domů pro 600 automobilů a koncem letošního roku přibude třípodlažní hotel se 240 dvoulůžkovými pokoji. S areálem bude hotel propojen krytou nadzemní lávkou.

Aquapalace v číslech:
* Samotný aquapark se rozkládá na ploše 9 150 m2, obestavěný prostor 224 710 m3
* okamžitá kapacita 2100 návštěvníků
* množství vody v bazénech 2 800 000 litrů, odběr vody 15 litrů za vteřinu
* hodnota areálu (včetně hotelu, který je v současné době ve výstavbě) bude 4,6 miliardy korun,
* 6 toboganů (nejdelší má 140 metrů),1 plavecký bazén, 2 zábavní bazény, bazén pro potápění, 3 skluzavky, 12 saun, 2 restaurace, 4 bary.
* jednotlivé paláce jsou protkány umělými řekami - celkem 100 m divokých a 350 m pomalých. Pro chvilky odpočinku jsou k dispozici vířivky a masážní lavice.